42-200 Częstochowa
ul. Piastowska 81
Czynne:
poniedziałek - piątek
od 8.00 do 17.00
sobota od 8.00 do 13.00

SAMOCHODY OSOBOWE

Interesuje Cię niezawodność, moc i ograniczenie kosztów. Rozumiemy to. Dlatego też z zaangażowaniem dostarczamy specjalnie opracowane i dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązania, które sprawdziły się w maksymalizowaniu mocy, optymalizowaniu niezawodności eksploatacyjnej i ograniczaniu kosztów konserwacji. Dzięki ponad 150-letniemu gromadzeniu praktycznej wiedzy technicznej i prawdziwej niezależności, jesteśmy w stanie stale dostarczać naszym globalnym partnerom z branży energetycznej nowe innowacyjne produkty i dopasowane do potrzeb usługi.

 

MOTOCYKLE

Dla zapewnienia znakomitej ochrony w najbardziej surowych warunkach, oleje motocyklowe Valvoline zawierają w swoim składzie specjalnie dobrane oleje bazowe i dodatki, spełniające określone wymagania szerokiego zakresu silników motocyklowych. Wszystkie oleje silnikowe Valvoline zapewniają optymalną ochronę w szerokim zakresie temperatur, ułatwiają rozruch i są kompatybilne z mokrym sprzęgłem

OLEJ SILNIKOWY

Nasz olej wynaleźliśmy 150 lat temu i od tego czasu stale go doskonalimy. Valvoline oferuje wysokiej jakości formuły olejów, spełniające wymagania wielu pojazdów. Aby znaleźć najlepszy olej dla siebie zapoznaj się z naszym katalogiem produktów.

MOTOCYKLE:

DURABLEND 2T

Oleje do motocyklowych silników dwusuwowych (2T) zostały tak opracowane, aby ograniczały dymienie i zapewniały doskonałą ochronę. Oleje silnikowe Durablend 2T zawierają wysokiej jakości oleje bazowe oraz dodatki, które zapewniają maksymalną moc silników pojazdów jednośladowych

DURABLEND 4T

Celem zapewnienia doskonałej ochrony w najtrudniejszych warunkach, oleje Valvoline do motocyklowych silników czterosuwowych (4T) mają w swoim składzie specjalnie dobrane oleje bazowe oraz dodatki, które odpowiadają określonym potrzebom szerokiego zakresu silników motocyklowych. Olej silnikowy Durablend 4T zawiera w swoim składzie wysokiej jakości oleje bazowe i dodatki, które zapewniają maksymalną moc silników pojazdów jednośladowych

DURABLEND SCOOTER 2T

Oleje do motocyklowych silników dwusuwowych (2T) zostały tak opracowane, aby ograniczały dymienie i zapewniały doskonałą ochronę. Oleje silnikowe Durablend Scooter 2T zawierają w swoim składzie wysokiej jakości oleje bazowe oraz dodatki, które zapewniają maksymalną moc dwusuwowych silników skuterów

SYNPOWER 2T

 Oleje do motocyklowych silników dwusuwowych (2T) zostały tak opracowane, aby ograniczały dymienie i zapewniały doskonała ochronę. Oleje silnikowe SynPower 2T zostały skomponowane z najwyższej jakości olejów bazowych i najnowszych dodatków, dzięki czemu zapewniają najlepszą ochronę i wydajność we wszystkich warunkach eksploatacyjnych. Oleje spełniają wymagania najnowszych standardów wiodących producentów silników motocyklowych

SYNPOWER 4T

Celem zapewnienia doskonałej ochrony w najtrudniejszych warunkach, oleje Valvoline do motocyklowych silników czterosuwowych (4T) mają w swoim składzie specjalnie dobrane oleje bazowe oraz dodatki, które odpowiadają określonym potrzebom szerokiego zakresu silników motocyklowych. Oleje silnikowe SynPower 4T zostały złożone z najwyższej jakości olejów bazowych i najnowszych dodatków, dzięki czemu zapewniają najlepszą ochronę i wydajność we wszystkich warunkach eksploatacyjnych. Oleje spełniają wymagania najnowszych standardów wiodących.

SAMOCHODY OSOBOWE:

ALL CLIMATE

Valvoline All Climate był jednym z pierwszych uniwersalnych olejów silnikowych na rynku, stając się z czasem wzorcem jakości. Oleje silnikowe All Climate dostępne są dla szerokiego zakresu samochodów osobowych z silnikami benzynowymi, wysokoprężnymi i LPG. Skład olejów silnikowych All Climate utrzymuje silniki w czystości i zapewnia ich całoroczną ochronę. Sprawdzona i zaufana technologia gwarantuje łatwe uruchomienie zimnego silnika oraz optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur roboczych.

Dodatkowe zalety olejów silnikowych All Climate:

 • Wysokiej jakości skład, nadający się do użytku w wielu samochodach osobowych z silnikami benzynowymi, wysokoprężnymi czy LPG.

 • Mocny film olejowy zapewnia ochronę w różnych warunkach eksploatacyjnych.

 • Utrzymuje silnik w czystości, chroniąc go przed szlamem i osadami.

 • Natychmiastowy przepływ oleju w niskich temperaturach ułatwia rozruch zimnego silnika.

MAXLIFE

Olej silnikowy opracowany specjalnie do silników o dużym przebiegu

Valvoline MaxLife™ to pierwszy olej silnikowy spełniający wymagania silników o dużym przebiegu. Dzięki zawartości zaawansowanych dodatków, np. kondycjonery uszczelek, środki czyszczące, oleje silnikowe MaxLife regenerują krytyczne części silnika dla wydłużenia czasu eksploatacji.

Oleje silnikowe MaxLife spowalniają proces starzenia silnika i zapobiegają jego przedwczesnemu zużyciu mechanicznemu. Kondycjonery MaxLife utrzymują uszczelki w dobrym stanie. Pomaga to ograniczyć dolewki oleju lub nawet im zapobiec w silnikach o dużym przebiegu. Dodatkowe środki czyszczące eliminują szkodliwe osady, często spotykane w silnikach o dużym przebiegu.

Zapobiega on też powstawaniu nowych osadów i szlamu. Olej przywraca wydajność silnikom o dużym przebiegu. Wysokiej jakości oleje bazowe i unikalne dodatki MaxLife zapewniają optymalne smarowanie, co pomaga przedłużyć cykl życia silnika, a wysoka stabilność chemiczna produktu zapewnia jego długą eksploatację.

Dodatkowe zalety olejów silnikowych MaxLife:

 • Ograniczają zużycie oleju

 • Efektywne eliminowanie osadów

 • Ochrona przed zużyciem

 • Długotrwała eksploatacja

SYNPOWER

SynPower jest wynikiem nieustannego dążenia Valvoline do prefekcji. SynPower to zatwierdzony przez OEM olej silnikowy najwyższej jakości, który zapewnia najwyższą wydajność i został opracowany tak, aby spełniać najnowsze standardy wiodących producentów silników. Został zaprojektowany, aby sprostać wymaganiom silników nowej generacji o zmniejszonym zużyciu paliwa, niższej emisji spalin i dłuższych okresach między wymianami.

Skład oleju silnikowego SynPower został specjalnie opracowany dla zapewnienia najlepszej ochrony silnika. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych dodatków olej SynPower utrzymuje silnik w czystości, bez szkodliwego szlamu i osadu. Znakomita stabilność produktu zapewnia jego długotrwałą wydajność we wszystkich warunkach eksploatacyjnych.

Najwyższej jakości oleje bazowe oraz dodatki zapewniają optymalne smarowanie we wszystkich warunkach eksploatacyjnych. Natychmiastowy przepływ oleju w niskich temperaturach ułatwia uruchamianie zimnego silnika i optymalizuje smarowanie w ciągu kilku sekund od zapłonu. Niska lepkość w połączeniu ze specjalistycznymi dodatkami zapewniają maksymalne zmniejszenie tarcia.

Dodatkowe zalety olejów silnikowych SynPower:

 • Optymalna ochrona przed zużyciem

 • Doskonałe uruchamianie zimnego silnika

 • Ekonomiczne spalanie paliwa - "Fuel economy"

 • Długi okres między wymianą oleju

 • Zgodność z systemami uzdatniania spalin

 

VR1 RACING

Dzięki wieloletnim innowacjom w wyścigach oraz płynącemu z nich doświadczeniu, oleje silnikowe VR1 to wiodąca technologia. której zadaniem jest zwiększenie mocy i ochrona wysokiej, wydajności silników przy dużych obciążeniach jak np. wyścigi samochodowe.

Gama olejów silnikowych VR1 Racing to właściwy wybór do pojazdów na drogę i na tor, która zapewnia przewagę konkurencyjną poszukiwaną zarówno przez zawodowców jak i entuzjastów sportów motorowych.


 

Dodatkowe zalety olejów VR1 ™ Racing:

 • Maksymalna wydajność i ochrona w wysokich temperaturach

 • Doskonałe eliminowanie tarcia zwiększa moc silnika

 • Dodatki (ZDDP) przeciwdziałające zużyciu mechanicznemu zapewniają najlepszą ochronę

 • Znakomita wytrzymałość filmu olejowego zwiększa trwałość części silnika

 • Ulepszone dodatki chronią przed osadami i zanieczyszczeniem paliwa

OLEJE PRZEKŁADNIOWE:

Dzisiejsze układy przeniesienia napędu mają większą wydajność, niż kiedykolwiek wcześniej. Valvoline oferuje wysokiej jakości płyny, które spełniają - a nawet przewyższają - wymagania specyfikacji producentów większości pojazdów. Znajdź produkt do układu przeniesienia napędu, który spełnia Twoje wymagania.

ATF

W pełni syntetyczny płyn do automatycznych skrzyń biegów w samochodach osobowych i dostawczych. Przeznaczony do automatycznych skrzyń biegów, nowych i z dużym przebiegiem. Zawiera unikalne środki do kondycjonowania uszczelek. Valvoline ATF zapewnia znakomitą ochronę i smarowanie automatycznych skrzyń biegów w szerokim zakresie temperatur. Zalecany do użytku w nowych automatycznych skrzyniach biegów, nie narusza gwarancji. Valvoline ATF wydłuża cykl życia automatycznych skrzyni biegów o dużym przebiegu.
 

Dodatkowe zalety Valvoline ATF:

 • Optymalna ochrona przed zużyciem, także w wymagających warunkach eksploatacyjnych.

 • Oleje bazowe klasy premium, modyfikatory lepkości oraz tarcia skutkują szczególnymi właściwościami ciernymi i płynną zmianą biegów. Ponadto, produkt jest odporny na utlenianie i cechuje się dobrą stabilnością termiczną

 • Kondycjonuje uszczelki układu napędowego zapobiegając ich pękaniu, które skutkuje wyciekami.

 • Doskonałe właściwości lepkościowo-temperaturowe - nawet w bardzo niskich temperaturach. Bardzo stabilny film smarowy

 

GEAR OIL GL-4 

Valvoline oferuje dwa rodzaje olejów przekładniowych GL-4:

Heavy Duty Gear Oil PRO ( GL-4)  posiada oficjalną aprobatę OEM i przeznaczony jest do użytku profesjonalnego, zapewniając wysoką wydajność i ochronę nowoczesnych skrzyń biegów ciężkich maszyn i urządzeń wciąż objętych gwarancją. Takie nowoczesne środki smarne GL-4 składają się z olejów bazowych premium i najnowocześniejszych technologii dodatków uszlachetniających, zapewniających wydłużoną ochronę.

Konwencjonalne  Heavy Duty Gear Oils, GL-4,  nadają się najlepiej do flot mieszanych, których skrzynie biegów nie są już objęte gwarancją i nie wymagają stosowania oficjalnie aprobowanego (i przez to droższego) oleju przekładniowego.*

Dodatkowe zalety Valvoline Gear Oil:

 • Doskonała ochrona przed zużyciem, także w warunkach dużego obciążenia eksploatacyjnego.

 • Nowoczesne dodatki uszlachetniające chronią przed korozją, utlenianiem, pienieniem się i osadami

 • Doskonałe właściwości lepkościowo-temperaturowe, nawet w bardzo niskich temperaturach. Bardzo stabilna lepkość połączona z zaletami oleju uniwersalnego.

 • Płynniejsze smarowanie poprawia ekonomię spalania paliwa. Szybszy obieg oleju poprawia chłodzenie i oszczędza paliwo

 • Nadaje się do ręcznych skrzyń biegów i mostów pędnych samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i autobusów, których producent zaleca stosowanie oleju przekładniowego GL-4 o lepkości SAE 75W-90

CVT

Valvoline CVT to wysokiej jakości płyn do układu przeniesienia napędu, do wielu typów samochodów osobowych i dostawczych wyposażonych w skrzynie biegów CVT (Continuous Variable Transmission). Zapewnia maksymalną ochronę przed zużyciem i temperaturą. Valvoline CVT nadaje się do europejskich, azjatyckich i amerykańskich samochodów osobowych i dostawczych.

Dodatkowe zalety Valvoline CVT:

 • Maksymalna ochrona przed zużyciem, także w wymagających warunkach eksploatacyjnych. Nowoczesne dodatki chronią przed korozją, utlenianiem, pienieniem się i osadami

 • Oleje bazowe klasy premium ze zbilansowanym systemem dodatków uszlachetniających pozwalają na uniknięcie awarii nawet w dłuższych okresach między wymianą oleju.

 • Maksymalne właściwości lepkościowo-temperaturowe, nawet w bardzo niskich temperaturach. Bardzo stabilna lepkość połączona z zaletami oleju uniwersalnego. Idealnie dobrane właściwości cierne podczas jazdy z silnikiem zimnym i rozgrzanym

 • Płynniejsze smarowanie poprawia ekonomię spalania paliwa Szybszy obieg oleju poprawia chłodzenie i oszczędza paliwo

 

AXLE OIL GL-5

Produkty Valvoline Axle Oil zapewniają doskonałe osiągi i ochronę układu napędowego. W zastosowaniach z wykorzystaniem wielu pojazdów, Valvoline Axle Oil zapewnia płynną pracę osi w różnych warunkach temperaturowych i dodatkowo ochronę przed zużyciem i korozją.

Nadaje się do wszystkich mechanizmów różnicowych i osi wymagających użycia API GL-5
 

Dodatkowe zalety Valvoline Axle Oil:

 • Doskonała ochrona przed zużyciem, także w warunkach wysokich obciążeń eksploatacyjnych.

 • Nowoczesne dodatki uszlachetniające chronią przed korozją, utlenianiem, pienieniem się i osadami

 • Doskonałe właściwości lepkościowo-temperaturowe, nawet w bardzo niskich temperaturach. Bardzo stabilna lepkość połączona z zaletami oleju uniwersalnego.

 • Płynniejsze smarowanie poprawia ekonomię spalania paliwa. Szybszy obieg oleju poprawia chłodzenie i oszczędza paliwo

DODATKI SERWISOWE I SPRAYE TECHNICZNE TEZNE

Utrzymuj swoje urządzenia w możliwie najlepszym stanie za pomocą dodatków eksploatacyjnych Valvoline. Dzięki łatwej aplikacji, wybór właściwego dodatku serwisowego Valvoline jest bardzo prosty.

AIR FILTER OIL

Olej do filtrów powietrza Valvoline zapewnia czyste powietrze wlotowe, chroniąc silnik przed zużyciem. Penetruje elementy filtra zatrzymując zanieczyszczenia. Pomaga wydłużyć cykl życia filtra i łatwo wypłukuje się z zabrudzonego filtra za pomocą środka do czyszczenia filtrów powietrza Valvoline i wody.
 

Dodatkowe zalety oleju do filtrów powietrza Valvoline:

 • Olej do filtrów powietrza jest bardzo lepki i przywiera do piankowego filtra powietrza, blokując przenikanie cząstek pyłu, ziemi, piasku czy brudu do gaźnika lub komory spalania silnika

 • W swoim składzie produkt zawiera wyselekcjonowane środki czyszczące, rozpuszczalniki i inne detergenty, które nadają doskonałe właściwości czyszczące.

 • Znakomicie usuwa pył i piasek z powietrza

SAMOCHODY OSOBOWE

COLD FLOW IMPROVER

Wysoce skuteczny środek usprawniający przepływ do silników wysokoprężnych. Zapobiega żelowaniu oleju napędowego w niskich temperaturach i usprawnia spalanie. Idealnie eliminuje problemy podczas uruchamiania i pracy silnika zimnego w niskich temperaturach.
 

Dodatkowe zalety Valvoline Cold Flow Improver:

 • Utrzymuje olej napędowy w stanie płynnym w niskich temperaturach.

 • Zapobiega gęstnieniu oleju napędowego i zatykaniu przewodów i filtrów paliwowych.

 • Podwyższa liczbę cetanową, zapewniając optymalne spalanie.

 • Łatwa aplikacja. Nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi.

ENGINE OIL SYSTEM CLEANER

Koncentrat czyszczący o specjalnie opracowanej formule, która skutecznie usuwa osady i rozpuszcza szlam. Użycie zalecane przy każdej wymianie oleju.

Dodatkowe zalety Valvoline Engine Oil System Cleaner:

 • Usuwa i rozprasza wszystkie rozpuszczalne osady brudu i szlamu

 • Zapobiega przedwczesnemu zanieczyszczeniu oleju silnikowego po wymianie

 • Nadaje się do silników benzynowych i wysokoprężnych oraz wszystkich powszechnie stosowanych olejów silnikowych

 • Łatwa aplikacja. Nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi.